MixVibes DVS U-Mix 44 Pack Ultimate

  

MixVibes DVS U-Mix 44 Pack Ultimate

Postby ZatoR-ek on 23 Apr 2011, 14:54

Witam.!
Czytałem sporo o zestawie z tytułu tego wątku i mam kilka pytań.
1. Mam dwa CD-Playery oraz mixer i będę chciał grać z Time Code CD, teraz tylko pytanie czy będzie możliwość nagrywania setów przez U-Mix'a 44, gdy będę miał wszystkie RCA styki zajęte.? Wydaje mi się, że wtedy z mixera z wyjścia REC podpinam jackiem pod interfejs do wejścia MIC, da to radę użyć jako Line-In.?
2. I następne pytanie tyczy się samego zakupu, bo znalazłem na eBay'u z Francji takie coś: http://cgi.ebay.pl/Logiciels-de-Mix-Mix ... 4158387357 to jest ok. 200pln taniej niż u nas, można w to wierzyć.?
3. I ostatnie pytanie czy jest spora różnica w jakości, latencji itp jeśli kupiłbym DVS z Maya-44 SE zamiast wcześniej wymienionego interfejsu.?
ZatoR-ek
 
Posts: 15
Joined: 22 Apr 2011, 23:17
Location: Warszawa


Re: MixVibes DVS U-Mix 44 Pack Ultimate

Postby Sylvester on 23 Apr 2011, 15:10

Witam,


Ad.1. Nie, nagrywanie nie będzie możliwe poprzez kartę U-Mix44, do tego celu musisz wykorzystać np. zintegrowaną w komputerze k. dźwiękową i podpiąć się koniecznie pod line in (na wejsciu mikrofonu bedzie ogromne przesterowanie sygnału)

Ad.2. Nie wypowiem się, nie znam francuskiego :)

Ad.3. Różnicy sporej nie będzie, moim zdaniem, najważniejsza różnica w przypadku U-Mix44 to wyjście słuchawkowe które ma na stałe przypisane kanały 3+4, natomiast Maya44 ma na stałe kanały 1+2+3+4 co tym samym wyklucza ją do użytku djskiego bez miksera.

Pozdr
Nie pomagam na Privie / No support by PM.
The rules are simple, no license key=no support!
User avatar
Sylvester
 
Posts: 553
Joined: 10 Dec 2007, 22:59
Location: Wroclaw


Re: MixVibes DVS U-Mix 44 Pack Ultimate

Postby ZatoR-ek on 23 Apr 2011, 16:31

Dzięki za szybką odpowiedź.
Niestety jeśli chodzi o nagrywanie to korzystam z lapka i tam mam słabą kartę raczej do takich celów, ale mam również SB 5.1 Pro więc pewnie nie sprzedam jej i będę wykorzystywał. To jeszcze tylko pytanie czy wbudowane wejście Mic w U-Mix 44 jest na tyle słabe, że nie wyda z nagrywaniem.?
ZatoR-ek
 
Posts: 15
Joined: 22 Apr 2011, 23:17
Location: Warszawa


Re: MixVibes DVS U-Mix 44 Pack Ultimate

Postby Sylvester on 23 Apr 2011, 17:02

Niestety nie ma takiej możliwości z dwóch względów
Po pierwsze wejście mikrofonowe i kanały wejściowe 1,2 używają na przemiennie tego samego przetwornika A/D więc sygnał z mikrofonu w ogóle nie trafi do komputera jeśli będą używane 2 odtwarzacze cd/gramofony do kontroli mixvibes.
Po drugie czułość tego wejścia jest kilkaset razy za duża dla poziomu liniowego (wychodzącego z miksera z master out lub rec out) i nagrałby się jeden wielki charkot a przy dużym ściszeniu miksera jeden wielki szum i charkot w tle.
Pozostaje tylko opcja z dodatkowym interfejsem lub kartą zintegrowaną.

Pozdrawiam!
Nie pomagam na Privie / No support by PM.
The rules are simple, no license key=no support!
User avatar
Sylvester
 
Posts: 553
Joined: 10 Dec 2007, 22:59
Location: Wroclaw


Re: MixVibes DVS U-Mix 44 Pack Ultimate

Postby ZatoR-ek on 23 Apr 2011, 17:14

OK.
W takim razie zostaje mi zakup zestawu i będę testował.

Dzięki i pozdrawiam. :)
ZatoR-ek
 
Posts: 15
Joined: 22 Apr 2011, 23:17
Location: Warszawa


Re: MixVibes DVS U-Mix 44 Pack Ultimate

Postby ZatoR-ek on 07 May 2011, 16:01

Witam ponownie, doszedł do mnie już zestaw no i mam kilka pytań. Mianowicie podczas odtwarzania utworu mam co jakieś parę sekund takie przycięcia. Laptopa mam dość dobrego jak patrzę na obciążenie to rzadko wychodzi poza 60% a mam uruchomiony komunikator, przeglądarkę itp. Jak można coś poustawiać w tą stronę, aby były mniejsze ścięcia. RAM 4GB i procek AMD Turion X2 Ultra 2.2GHz. Dodam jeszcze, że podczas odtwarzania świeci się dioda od input w U-Mix44 natomiast przy Output mruga raz silniej raz mocniej.
Mój raport:
Config 2011/05/07 15:54

OS=Microsoft VISTA Service Pack 2 build=6002 processor=PROCESSOR_IDENTIFIER=x86 Family 17 Model 3 Stepping 1, AuthenticAMD
MixVibes DVS version=7.400 DLL langage=US version=7.400

System Setting
--------------------
Load in Ram Channel1= Yes Channel2= Yes
Load memory time limit=13 Load time=normal
Low gui priority=No Equalization bypass=No
MultiInstance=No

General Setting
--------------------
Nb Mixer Channels=2 Nb Samples=16
Windows Caption=No Theme=3
TAG V1=Yes TAG V2=No

Mix Setting
--------------------
AutoCue=Yes AutoGain=Yes AutoBpm at Load=Yes
Display Pitch=Yes Auto Match at load=No
Bpm Range min=78 max=150
Loop in bar boundaries=Yes Security=No History=Yes
Compressor=No Limiter=No

Sound Configuration
--------------------
Nb Sound=2 Nb Mixer=0
Managment Type ASIO
Device=MixvibesAsioUMix44 AsioVersion=0 DriverVersion=2
Latency=47 Driver sampling=44100 Nb Input=4 Nb Output=4
Managment Type ASIO
1-U-MIX44 Sound Device 1 2-U-MIX44 Sound Device 2
3-U-MIX44 Sound Device 3 4-U-MIX44 Sound Device 4

Vinyl Configuration
--------------------
Vinyl1 connected=CD
Audio=ASIO source=0:U-MIX44 Sound Device 1-U-MIX44 Sound Device 2
Mode=absolute
Riaa=No Preamp Left=0 db Preamp Right=0 db Noise Filter=0 Hz
45T=No InverseLR=No PhaseInv=No
Decalage=0 ms Time limit=720000 ms
Silence seuil=-40.000 db SNR=40 db

Config Bypass Riaa=No Preamp=0 db Noise Filter=0 Hz Input Latency=0 ms

Vinyl Stats (turntable pitch set to 0 play at normal way)
Time code percent=0.000 Volume max left=0.000 Volume max right=0.000 Volume optimum=0.000
Speed Average(100ms)=0.000 Speed Average(1s)=0.000 Speed Average(3s)=0.000


Vinyl2 connected=CD
Audio=ASIO source=2:U-MIX44 Sound Device 3-U-MIX44 Sound Device 4
Mode=absolute
Riaa=No Preamp Left=0 db Preamp Right=0 db Noise Filter=0 Hz
45T=No InverseLR=No PhaseInv=No
Decalage=0 ms Time limit=720000 ms
Silence seuil=-40.000 db SNR=40 db

Config Bypass Riaa=No Preamp=0 db Noise Filter=0 Hz Input Latency=0 ms

Vinyl Stats (turntable pitch set to 0 play at normal way)
Time code percent=0.000 Volume max left=1.000 Volume max right=1.000 Volume optimum=0.370
Speed Average(100ms)=1.000 Speed Average(1s)=1.000 Speed Average(3s)=1.000


Vinyl 3 not connected
Vinyl 4 not connected
ZatoR-ek
 
Posts: 15
Joined: 22 Apr 2011, 23:17
Location: Warszawa


Re: MixVibes DVS U-Mix 44 Pack Ultimate

Postby Sylvester on 09 May 2011, 09:56

Hej

podaj do siebie maila to podeślę Ci przewodnik optymalizacji Windows dla audio.
W samym MixVibes polecam zaznaczyć Low Gui Priority, i Eq bypass (wybiera się to przy ostatnim kroku install wizarda, dostępnego z zakładki preferences w górnym menu MixVibes).
Pozdrawiam
Nie pomagam na Privie / No support by PM.
The rules are simple, no license key=no support!
User avatar
Sylvester
 
Posts: 553
Joined: 10 Dec 2007, 22:59
Location: Wroclaw


Re: MixVibes DVS U-Mix 44 Pack Ultimate

Postby ZatoR-ek on 09 May 2011, 15:52

Wybrałem już te opcja, jeśli chodzi o optymalizację to we własnym zakresie robiłem wszystko niby i zawsze było ok. Ale na PW podsyłam mejla.
Jeszcze kolejne pytanie mając CD na ile najlepiej ustawić Line.? Następnie jeśli nie mam zaznaczonej opcji Vinyl to w ogóle nie łapie program CD-Playerów oraz prosiłbym o opis od czego są te opcje obok przycisku Vinyl to all rel itp. no i dalej z suwakiem od Pitcha, bo nie mogę tępa dostosować w ogóle. w MixVibes nie mogę suwaka uszyć myszką, a jak na playerze biorę to średnio to łapie no i dalej jak przykładowo ruszam deck w playerze to mi pitch w MixVibes skacze dziwnie i nie wraca potem do punktu 0.
Z góry dzięki za odpowiedź. :)
ZatoR-ek
 
Posts: 15
Joined: 22 Apr 2011, 23:17
Location: Warszawa


Re: MixVibes DVS U-Mix 44 Pack Ultimate

Postby Sylvester on 10 May 2011, 16:28

Hej

Dla pracy z CD playerami najlepiej ustawić poziomy wejściowe na minimum w panelu głośności windows.
Co do aktywacji Vinyl - jest to po prostu aktywacja funkcji sterowania kodem czasowym (niezlażenie czy faktycznie z vinyla czy z CD)

co opcji:

absolute - jest to pełna emulacja płyty winylowej, plik zawsze będzie podążał za czasem z płyty z kodem czasowym - nie możliwe są loopy

relative time - utwór podąża za czasem z płyty, działa needle drop, ale możliwe są także loopy.

all relative - nie działa needle drop (przełożenie igły w inne miejsce nie spowoduje że odtwarzanie mp3 zamieni swoją pozycję) - przydatne gdy np skaczą igły na gramofonach. Działają loopy.

Pamiętaj że kod czasowy to nie to samo co MIDI - jeśli podpychasz płytę na playerze to program nie wie czy robisz to pitchem czy robisz
to jogiem/vinylem - reguje po porstu na sygnał jaki dostaje z kodu czasowego i dlatgo pitch leci w górę na moment w którym przyspieszasz płytę. Jeśli jednak nie reaguje dokładnie na pitch to być moze problem tyczy się tego że masz za mocny sygnał na wejściu i program nie dostaje dokładnego kodu tylko przesterowany.

pozdr
Nie pomagam na Privie / No support by PM.
The rules are simple, no license key=no support!
User avatar
Sylvester
 
Posts: 553
Joined: 10 Dec 2007, 22:59
Location: Wroclaw


Re: MixVibes DVS U-Mix 44 Pack Ultimate

Postby ZatoR-ek on 12 May 2011, 19:25

No więc dalej mam spore problemy z jakością utworów, są spore ścięcia itp. Przejrzałem poradnik, ale nie miałem co robić, bo już dawno w to się bawiłem, bo korzystałem z lapka jako DAW i jestem pewien, że laptop spokojnie daje radę ponieważ podczas użytkowania DVS mam uruchomiony również komunikator, inny program muzyczny oraz przeglądarkę internetową i rzadko kiedy skacze powyżej 60/70% zużycie procka.
Jeśli chodzi o tryb absolute to dziwna sprawa, ale u mnie tylko w tym trybie działa loop. :D resztę już ogarniam opcji.
Dziś pomyślałem, że może zmienię sterowniki i wgrałem ASIO4ALL jednak chyba nawet pogorszyło się i jakiś problem z czytaniem interfejsu wyskoczył, bo tylko na jedną stronę wydaje sygnał z DVS choć wcześniej miałem tak samo ustawione wszystko i grało normalnie.
Pomyślałem sobie teraz, że może to sprawa samego DVS, bo mam wersję 7.4 która jest wersją RC i może to dlatego. Może wgranie starszej wersji pomoże coś.?
Dodam jeszcze, że gdy w ogóle odłączę CD-Playery i chcę używać DVS tylko do grania bez sterownia kodem czasowym to również ma spore zniekształcenia dźwięku i diody output ciągle mrugają zamiast ciągle świecić.
Update: Sprawdziłem na programie VirtualDJ i zauważyłem, że to U-Mix44 sprawia jednak problemy chyba, bo również i w tym programie przerywa.
Podsyłam mój aktualny raport:
Config 2011/05/12 19:23

OS=Microsoft VISTA Service Pack 2 build=6002 processor=PROCESSOR_IDENTIFIER=x86 Family 17 Model 3 Stepping 1, AuthenticAMD
MixVibes DVS version=7.400 DLL langage=US version=7.400

System Setting
--------------------
Load in Ram Channel1= Yes Channel2= Yes
Load memory time limit=13 Load time=normal
Low gui priority=Yes Equalization bypass=Yes
MultiInstance=No

General Setting
--------------------
Nb Mixer Channels=2 Nb Samples=16
Windows Caption=No Theme=3
TAG V1=Yes TAG V2=No

Mix Setting
--------------------
AutoCue=Yes AutoGain=No AutoBpm at Load=Yes
Display Pitch=Yes Auto Match at load=No
Bpm Range min=78 max=150
Loop in bar boundaries=Yes Security=Yes History=Yes
Compressor=No Limiter=No

Sound Configuration
--------------------
Nb Sound=2 Nb Mixer=0
Managment Type ASIO
Device=ASIO4ALL v2 AsioVersion=0 DriverVersion=2
Latency=15 Driver sampling=44100 Nb Input=4 Nb Output=4
Managment Type ASIO
1-U-MIX44 Sound Device 1 2-U-MIX44 Sound Device 2
3-U-MIX44 Sound Device 3 4-U-MIX44 Sound Device 4

Vinyl Configuration
--------------------
Vinyl 1 not connected
Vinyl 2 not connected
Vinyl 3 not connected
Vinyl 4 not connected
ZatoR-ek
 
Posts: 15
Joined: 22 Apr 2011, 23:17
Location: Warszawa


Next

Return to Polski




Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

Board index

 
 
   
 
© 2014 Mixvibes